II Festiwal Rezonujacy w bacówce PTTK Jaworzec

Festiwal Rezonuący w Bacówce PTTK Jaworzec to inicjatywa Waldka „Gazdy” Jaworca oraz duetu Jarząbek-Jurkiewicz. Nazwa nawiązuje do płyty duetu „Rezonując”, która powstała m.in. przy wsparciu finansowym Bacówki. Odbywająca się wczesną jesienią impreza jest dedykowana wielbicielom gór, Jaworca, duetu Jarząbek-Jurkiewicz oraz ciekawej muzyki z niebanalnym tekstem. Koncerty odbywają się w jadalni Bacówki, co tworzy kameralną i bardzo rodzinną atmosferę. Po każdym koncercie słuchacze mogą z zespołami zasiąść do wspólnego stołu, kontynuując muzykowanie i bawiąc się do rana. „Zapraszamy zespoły, które potrafią z małej ilości instrumentów wydobyć ogromną energię. Zespoły, które dbają o teksty, warsztat muzyczny, ale przede wszystkim potrafią bawić się z publicznością. Stylistyka jest tutaj drugorzędna. Ma po prostu rezonować!” mówi Jarek Jurkiewicz. Wieczorami, oprócz koncertów, przewidziane są wykłady i pogadanki na temat Bieszczadów. Dni spędzamy na wędrówkach po górach lub grach i zabawach na terenie Bacówki Jaworzec.

28 września 2023
20: 15 koncert zespołu KNEDLOVE

to nietuzinkowy duet muzyczno-życiowy (niekoniecznie w tej kolejności). Czerpią z wielu źródeł: z soulu, folku, jazzu, bluesa; ale tak naprawdę po prostu grają siebie. Każdy koncert Elizy i Kacpra to wyjątkowa przygoda pełna muzycznych uniesień i absurdalnego poczucia humoru, a ich piosenki to opowieści, w których niezwykle łatwo się zatracić. 

Zespół działa prężnie od 2021 roku i ma na koncie debiutancką płytę oraz występy na festiwalach zarówno w Polsce jak i za granicą, min. Blues Maraton w Augustowie, Valašský špalíček w Czechach czy Planet Laugarvatn na Islandii. Skład zespołu to: Eliza Sicińska, Kacper Chmura

Bilet: 60 zł ilość ograniczona


29 września 2023 bacówka PTTK Jaworzec
20:00 wernisaż  Inki Wieczyńskiej „Portrety”

Inka Wieczeńska ps. Dzwięczka pochodzi z Elbląga. Wychowana w świętym mieście Częstochowie. Wykształcona centralnie w Uniwersytecie Warszawskim i Policealnym Studium Optycznym. Ponad 35 lat temu zauroczona podkarpacką puszczą osiada wraz z rodziną w Bieszczadach. Stale na nowo je odkrywa, a one ukazują się jej ciągle w innych odsłonach.

Często powtarza: fotografia to teatr. Utrwala w kadrze wszystko co ładne, nie zważając na modę i trendy w fotografii. Jest członkiem Polskiego Związku Fotografów Przyrody Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego. Laureatka licznych fotograficznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje prace prezentuje w autorskiej wystawie „I takie są właśnie moje Bieszczady” w galeriach całej Polski./ ok 35 wystaw/ Wraz z mężem prowadzi działalność gospodarczą w dziedzinie optyki i oddaje się swoim zamiłowaniom. Pasję fotograficzną dzieli z dziennikarską. Będąc niezależnym dziennikarzem przeprowadziła ok 40 rozmów z Bieszczadnikami , a także ponad 60 rozmów z czołowymi artystami scen polskich. Jest autorką ostatniego prasowego wywiadu z Hanną Bielicką „Nie żałuję niczego”. www. inkawieczeńska .pl winka102@tlen.pl

21:15 koncert Werusha

Muzyczne trio z Krakowa, założone przez aktorkę oraz dwóch muzyków. Wszechstronni artystycznie i zawodowo, we wspólnym projekcie stawiają na połączenie popu, folku, bluesa z poezją współczesną, której autorką jest liderka zespołu – Weronika. Kobiecy punkt widzenia w zestawieniu z charyzmatyczną i niebanalną muzyką to obietnica doskonale spędzonego wieczoru.

W tym roku wydali swój debiutancki album długogrający SAMA W DOMU JĘCZĘ, którego premiera odbyła się w kwietniu w Teatrze Ludowym, z którym założycielka zespołu związana jest od początku swojej kariery zawodowej.

Weronika Kowalska – tekst, muzyka, wokal, skrzypce, cajon
Maciej Salus – muzyka, gitara, chórki
Marcin Chatys – kontrabas, chórk

Bilety: 60 zł ilość ograniczona

30 września 2023 bacówka PTTK Jworzec

20:15 Marzenia rodzą pasje, pasje rodzą profesjonalizm …, wykład Waldka gazdy Jaworzca

Nie tuzinkowy człowiek o wielu twarzach. Z jednej strony mocno stąpający po świecie, jednak pozwala sobie czasem spacerować przez życie z głową w chmurach. Znawca kultury i historii Bieszczad, propagator idei Edwarda Moskały. Lubiący wyzwania, jedną z nich jest przywrócenie bacówki na mapę turystyczna i kulturalną Bieszczad. Na co dzień architekt krajobrazu, project menager, twórca kreacji i wizji, inspektor zieleni, członek zarządu, wykładowca szkoleniowy. To tylko niektóre z twarzy naszego gazdy. Romantyk nie przebierający w słowach, epitety często są przecinkami w jego zdaniach. Posiadający wiele cech dyktatorskich. Stawia trudne pytania, szukając na nie odpowiedzi. Dość jednoznaczny w poglądach, patrzący jednak na wiele spraw z boku. To wszystko sprawia, że jedni go uwielbiają a inni wręcz unikają. Waldek gazda Jaworzca.

Waldi

21:00 koncert duetu Jarząbek Jurkiewicz

Jarząbek-Jurkiewicz to duet, którego styl muzyczny najtrafniej można określić mianem rozpoetyzowanego akustycznego rock-folku. Jest to energia dwóch gitar i męskich głosów. Adam Jarząbek (śpiew, gitara) i Jarek Jurkiewicz (gitara, śpiew) od 2013 roku konsekwentnie pracują nad wypracowaniem własnego stylu. Początkowo wykonując wyłącznie brawurowe interpretacje utworów Jarka Nohavicy (o czym świadczą dwie płyty: „Lublin-Ostrava 0:30” 2015 oraz „Grzebienie” 2018), uzupełniali swój repertuar o mniej znane piosenki Jacka Kaczmarskiego oraz Boba Dylana (często w swoim przekładzie). Od 2020 roku, kiedy wydali autorską płytę „Rezonując”, koncentrują się głównie na swoich kompozycjach, ubogacając repertuar koncertowy piosenkami Trzech Bardów. 

Bilety: 60 zł ilość ograniczona, rezerwacja mailo: jaworzeccisna@gmail.com

Pakiet z noclegami i śniadaniem oraz wstępem na wszystkie wydarzenia: 650 zł osoba

Rezerwacja mailowo: jaworzeccisna@gmail.com lub telefonicznie: 534 643 873