WEEKEND SLOW LIFE w Bieszczadach w zapomnianej bacówce o niezapomnianym klimacie w Jaworzcu

Prowadzący: Maciej Kozakiewicz oraz Edyta Dawiskiba i Aneta Mojduszka

Japonia to niewątpliwie potęga nowych technologii, szybkiego rozwoju robotyki, nowoczesnych technologii IT. Z drugiej strony to cywilizacja lasu, będąca w nierozerwalnym związku z otaczającą naturą,  to przestrzeń rozwoju filozofii zen inspirującej cały świat, a także potencjał zdrowego stylu życia i oaza długowieczności.

Japonia jest  bogatym źródłem wzorów dobrego zdrowego stylu życia. To tutaj powstała koncepcja shinrin-yoku (kąpieli leśnych), to tutaj fizjolog sportu prof. Hiroaki Tanaka na Uniwersytecie Fukuoka opracował prozdrowotną, zapewniającą witalność i długowieczność technikę slow joggingu.

Nie gdzie indziej jak właśnie w kraju Kwitnącej Wiśni narodziła się psychologia Naikan – introspektywna metoda autorefleksji, pozwalająca na praktykowanie akceptacji, wewnętrznego spokoju oraz wdzięczności.

Filozofia zen z jej dominującą koncepcją życia w tu i teraz, uważnością, akceptacją świata, minimalizmem, zainspirowała wiele zachodnich nurtów rozwoju osobistego. Z kulturą japońską wiąże się także wiele idei wspierających rozwój osobowości, takich jak ikigai, kintsugi, ichigo-ichie, wabi-sabi. Ich potencjał do tworzenia różnorodnych warsztatów, indywidualnych sesji coachingowych jest ogromny.

Nasz program:

19 października, czwartek

17.30- 19.30 obiadokolacja

19.30 – 21.30 wprowadzenie do slow life

20 października, piątek

7.00-8.00 poranny trening slow joggingu

8.00- 9.45 śniadanie, szwedzki stół

10.00-11.30 warsztat shinrin yoku

17.30- 19.30 obiadokolacja

19.30-22.00 warsztat slow life

21 października, sobota

7.00-8.00 poranny trening slow joggingu

8.00- 9.45 śniadanie, szwedzki stół

10.00-11.30 warsztat shinrin yoku

17.30- 19.30 obiadokolacja

19.30-22.00 warsztat slow life

22 października, niedziela

7.00-8.00 poranny trening slow joggingu

8.00- 9.45 śniadanie, szwedzki stół

PODCZAS WEEKENDU JAPOŃSKIEGO:

  • poznasz gruntownie Slow Jogging, jego historię, wartości oraz pięć elementów techniki składający się na metodę biegową
  • nauczysz się lekkiej, porannej gimnastyki we wschodnim stylu
  • zatopisz się w relaksującej Kąpieli Leśnej – Shinrin Yoku
  • będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w warsztatach opartych o japońską filozofię szczęścia i równowagi np.: odkrywanie pasji i wyznaczanie celu – IKIGAI, praktyka autorefleksji NAIKAN.

PONADTO:

  • otrzymasz porządną dawkę endorfin, które zostaną z Tobą na całą zimę
  • spędzisz fajnie, aktywnie i rozwojowo czas
  • poznasz ciekawych ludzi i zyskasz nowych przyjaciół
  • na maila otrzymasz e-booka, w formie poradnika, zakładania biegowych Slow Paczek na Piątkę

Tematyka warsztatów:

Slow Jogging – zapoznanie z techniką truchtu opracowanego przez prof. Hiroakiego Tanakę, celem zadbania o swój dobrostan, zdrową codzienną dawkę aktywności, możliwą do trenowania zarówno w przerwach od pracy w biurze, jak i w terenach zielonych.

Shinrin-yoku – japońskie kąpiele leśne, forma redukcji poziomu stresu w kontakcie z naturą. To rodzaj uważnego, wolnego spaceru w oparciu o techniki oddechowe, maindfulness, wizualizację, symbolizację i pracę z metaforą. Pomagają w zwiększeniu odporności immunologicznej, obniżeniu cienienia krwi, kortyzolu, a także istotnie poprawiają koncentrację i pamięć.

Metoda Oddechowa Butejki – polega na ćwiczeniach oddechowych uczących kontroli oddechu, a także oddychania zmniejszoną objętością oddechową w celu redukcji skutków hiperwentylacji. Trening ten stawia sobie na celu naukę oddychania przez nos, wstrzymywania oddechu oraz relaksacji. Metoda ta została opracowana w latach 50.

Prowadzący warsztaty:

Maciej Kozakiewicz, prezes i instruktor Stowarzyszenia Slow Jogging Polska, mentor witalny Vital Academy, autor książek „Slow jogging. Japońska droga do witalności” oraz „Slow life. Japoński sposób na życie w zdrowiu i długowieczność”.

Edyta Dawiskiba, wiceprezes i instruktorka Stowarzyszenia Slow Jogging Polska, coach zdrowia, mentorka witalna Vital Academy, instruktorka metody oddechowej Butejki.

Aneta Mojduszka, absolwentka japonistyki na PJATK, instruktorka Stowarzyszenia Slow Jogging Polska, mentorka witalna Vital Academy, członkini-założycielka Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych.

Cena  tylko pakietu: 890 zł, rezerwacja tylko mailowo: jaworzeccisna@gmail.com